nieuws
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
29 juni 2021
De uitvaartbranche is in beweging. Henry Meijdam en Joris Huizinga onderzoeken de komende tijd vorm en inhoud van een nieuw op te richten koepelorganisatie in de uitvaartbranche. De koepel- organisatie is een initiatief van de gezamenlijke uitvaartorganisaties in Nederland, als reactie op de conclusies van het rapport Heerts.
Het Netwerk Uitvaartvernieuwers stapt in belangenbehartiging; met de nieuwe uitvaartwet in zicht komen zij ook in Den Haag op voor de onafhankelijke uitvaartondernemer. En De Branchevereniging voor Uitvaartondernemers (DBVU) start binnenkort met de inschrijving van leden. Hoe reageert Brancheorganisatie BGNU op de komst van deze nieuwkomer? In het nieuwe nummer (verschijning deze week) van Vakblad Uitvaart leest u meer.
Begin dit jaar kwam uitgebreid in de publiciteit dat Dela en later ook Monuta voorlopig geen thanatopraxiebehandelingen meer uit zouden voeren totdat nader onderzoek is gedaan. De nieuwe voorzitter van het Nederlands Instituut voor Thanatopraxie (NIT) verwacht echter dat er steeds meer mensen binnen de branche zijn die thanatopraxiebehandelingen willen uitvoeren.
Grafruimers treffen in kisten meer en meer zaken aan waarop de tijd geen invloed heeft gehad, zoals sieraden, brillen, mobieltjes en resten van kledingstukken. De redactie sprak met de Landelijke Organisatie van Begraafplaatsen (LOB) en de Branche Vereniging Ondernemers Begraafplaatsbeheer (BVOB). Zij zetten in op meer bewustwording en de rol van uitvaartondernemers hierin.
Verder naast de gebruikelijke rubrieken en columns in het nieuwe nummer onder meer:
Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag: