Joodse begraafplaats Tiel open voor belangstellenden
vrijdag 26 juni 2026
De Joodse begraafplaats aan de Voor de Kijkuit in Tiel is zondag 12 juli tussen 14.00 en 16.00 uur geopend voor belangstellenden.
Tijdens de openstelling is een expositie te zien met enkele unieke objecten uit de 18e eeuw. Deze objecten werden eeuwenlang gebruikt bij begrafenissen op de begraafplaats, die dateert uit 1827. Ook worden er doorlopend rondleidingen verzorgd. Vrijwilligers laten daarnaast zien hoe matsevot, Joodse grafmonumenten, worden onderhouden.
Om 15.30 uur start de wandeling ‘Ontdek Joods Tiel’. Deze wandeling duurt circa anderhalf uur en voert onder meer langs de voormalige synagoge uit 1839, die tegenwoordig in gebruik is als moskee.
Enkele objecten die tijdens de verbouwing van de synagoge tot moskee zijn verwijderd, zijn nu te zien in en bij het metaheerhuisje op de begraafplaats. Dit gebouwtje werd in 1876 gebouwd in neogotische stijl.