Overlijden melden: 088 - 848 82 27 (24/7) Eén telefoontje is voldoende, ook bij vragen of twijfel. Wij helpen je direct. Bekijk de reviews

Successiebelasting

22 juni 2016

Vraag nummer: 46539

Nederlander, woont, werkt en betaald sinds 1975 belasting in Duitsland en is enig erfgenaam. Vader overlijd in 2000 in Nederland. Moet er in Nederland successiebelasting worden betaald?
Duitsland had destijds een belastingvrije voet van DM 400.000,-- bij erfenissen. Nu is dat EUR 400.000,--

Antwoord:

Geachte heer,

Er is in beginsel Nederlandse erfbelasting verschuldigd over een verkrijging krachtens erfrecht van iemand die ten tijde van het overlijden in Nederlands woonde. Dus het gaat in beginsel uit van de woonplaats van de overledene en niet van de verkrijger.

Print deze pagina

Spelregels

Stel zelf een vraag

Wel verplicht, maar
wordt niet gepubliceerd.

×

Spelregels

De informatie in deze adviesrubriek is met grote zorgvuldigheid tot stand gekomen. De informatie is algemeen van karakter en niet van toepassing op individuele situaties en personen. De inhoud van de website mag niet worden beschouwd als een persoonlijk advies; de toepassing hangt af van ieders persoonlijke situatie. Om tot een gedegen afweging van belangen en vaststelling van de juridische consequenties van wensen en afspraken te komen, is telkens opnieuw een persoonlijke gesprek met de notaris van uw keuze noodzakelijk. Zowel de vraag als het antwoord zijn openbaar.

Notaris Van de Griend, Netwerk Notarissen en de daarbij aangesloten notarissen wijzen aansprakelijkheid voor eventuele onvolkomenheden, onjuistheden en gevolgen af. Evenmin zijn zij verantwoordelijk en aansprakelijk voor via hyperlinks (met onze site) verkregen informatie op externe websites.

Is er iemand overleden?

Wij helpen je direct.
Eén telefoontje is voldoende.

Bel nu 088 - 848 82 27 Wij zijn 24/7 bereikbaar

Nee, ik wil me oriënteren