Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Registratienummer met pen op Verlof tot begraven


23 februari 2012

Vraag nummer: 27577

Ik lees net in 'Overig cremeren' het stuk over het enkelbandje, daar bij valt mij een vraag in....
Het komt bij ons steeds vaker voor dat het registratie nummer gewoon met pen op het verlof van begraven is geschreven, mag dit eigenlijk wel ? Moet het niet op een apart formulier staan ?
Bedankt !

Antwoord:

Geachte heer,

De wet gaat er van uit dat er bij de kist een document is, waar het registratienummer op staat. Er is geen enkel bezwaar tegen om het verlof tot begraven te gebruiken als dat document. Je hebt anders 2 papieren waar grotendeels dezelfde persoonsgegevens op staan.

Ik vind het juist een goed idee om het verlof tot begraven of tot cremeren als document te gebruiken. Zie Registratienummer als stikker op het verlof? Dat vermindert de kans op fouten in de spelling van de (doop)namen en andere gegevens. Je mag dan inderdaad met pen een nummer op het verlof schrijven, als hetzelfde nummer ook maar op de kist te vinden is, zodat je zeker weet dat kist en papier/verlof bij elkaar horen.

Zie ook Registratienummer op kist (kan handgeschreven?) en Identificatie (document art. 8 Wlb).

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek > reportages > kijkersvragen > juridische vragen en antwoorden

Zoals over de vraag of men verplicht is een uitvaartondernemer in te schakelen:

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE