Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Registratienummer als stikker op het verlof?


11 oktober 2009

Vraag nummer: 6958  (oude nummer: 14035)

Mag het registratienummer met naam als stikker op het verlof worden geplakt?
Zo'n zelfde stikker als op de kist wordt geplakt.

Dan heb je alle gegevens ook bij elkaar en minder papier. Ik denk dat de meeste begraafplaatsen daar niet moeilijk om doen, maar mag het wettelijk?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ik zie geen enkel probleem. Sterker, ik vind dit juist een hele goede praktische oplossing.
De gegevens die in het in artikel 8 van de Wet op de lijkbezorging genoemde document moeten staan, staan ook in het verlof tot begraven (of cremeren). En je hebt minder papier nodig, minder kans op vergissingen.

Ik heb al vaker voorgesteld om het registratienummer gewoon op het verlof te schrijven, maar als je een sticker gebruikt lijkt mij dat ook prima. Dezelfde sticker 2 keer printen geeft ook minder kans op vergissingen.

Vergelijk o.a. vraag Registratienummer op kist (kan handgeschreven?)

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek > reportages > kijkersvragen > juridische vragen en antwoorden

Zoals: Mag je een andere uitvaartondernemer kiezen dan bij wie je verzekerd bent?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE