Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

As thuis bewaren


14 april 2010

Vraag nummer: 7524  (oude nummer: 15650)

Ik vroeg mij of het wettelijk gezien mogelijk is de as van een overledene ook thuis te bewaren?

Alvast dank voor uw antwoord.

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Dat is wettelijk zeker mogelijk.

Van 1991 tot 1998 stond ook letterlijk met die woorden in de Wet op de lijkbezorging dat men een asbus thuis kon bewaren.

Sinds 1998 staat er iets ruimer geformuleerd in artikel 59 van de Wet op de lijkbezorging dat een asbus ter beschikking kan worden gesteld aan de nabestaande door of namens wie de opdracht tot de crematie is gegeven. Die kan de asbus dan niet alleen thuis bewaren of aan een familielid geven, maar de as ook onder nabestaanden verdelen of de as geheel of deels zelf verstrooien.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE