Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Zijn de nabestaanden ex 1:392 BW hoofdelijk aansprakelijk voor kosten uitvaart ?


19 juni 2008

Vraag nummer: 5513  (oude nummer: 10918)

Geachte heer van der Putten,

Op grond van artikel 22 Wlb in samenhang met artikel 1:392-396 BW kan de gemeente onder bepaalde voorwaarden de kosten van de lijkbezorging verhalen op de bloed- en aanverwanten. Zijn deze nabestaanden hoofdelijk aansprakelijk voor de kosten ? Met andere woorden: kan de gemeente volstaan met het aanschrijven van een van de nabestaanden (en hoeft de gemeente zich niet te bekommeren om de wijze waarop de nabestaande eea onderlinge oplossen) ?

Vr.gr.

Mw EG van Roest

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ja, deze nabestaanden zijn hoofdelijk aansprakelijk.
Een gemeente hoeft zich niet te bekommeren om de wijze waarop de nabestaanden e.e.a. onderling oplossen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE