Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Verhaal kosten lijkvindig (Duitse man/vrouw)


24 april 2009

Vraag nummer: 6449  (oude nummer: 12855)

Beste heer Van der Putten,

Begin dit jaar hebben wij een onbekend persoon begraven in een algemeen graf. Na een aantal maanden is via DNA de (Duitse) afkomst van deze persoon vasgesteld. De nabestaanden zijn nu bekend. Op grond van de Wlb hebben wij alle kosten betaald.
Hoe nu om te gaan met kostenverhaal op de inmiddels bekende nabestaanden? Wij hebben nog geen verzoek voor een hergraving ontvangen.

Bestaat er voor dit soort zaken geen handreiking?

Met vriendelijke groet,

R.E.W. Vaal

Antwoord:

Geachte heer,

Natuurlijk is er voor dit soort zaken een handreiking, namelijk de regeling van artikel 22 Wet op de lijkbezorging in combinatie met het Burgerlijk Wetboek.
Nu bekend is wie de overledene is en wie de nabestaanden zijn, kunnen de kosten van zijn uitvaart bij zijn nabestaanden/erfgenamen in rekening worden gebracht. Dat de overledene buitenlander is en dat zijn nabestaanden waarschijnlijk in het buitenland wonen, maakt geen verschil. De Nederlandse wet is gewoon van toepassing op een zich in Nederlande voordoende situatie.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Zijn kinderen verplicht de uitvaart van hun ouders te betalen?


Kunnen nabestaanden een uitvaart bijwonen die door de gemeente wordt geregeld?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE