Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Kosten uitvaart vader (ik heb niets getekend en erfenis verworpen)


20 oktober 2009

Vraag nummer: 6992  (oude nummer: 14127)

Mijn vader is door de gemeente gecremeerd via Yarden en nu moet ik opdraaien voor de kosten.
Als bloedverwant schijn ik dit verplicht te zijn zonder dat ik een familierelatie had met deze man.
De gemeente heeft in mijn ogen gekozen voor een voor mij veel te dure uitvaart en crematie.
Ik heb niets ondertekend en ook de erfenis verworpen.
Had ik geweten dat ik als bloedverwant toch voor de kosten moest opdraaien dan had ik deze man in een naamloos graf laten zetten zo goedkoop mogelijk, maar de gemeente heeft mij nooit een keuze laten maken.
Ben ik dan nu toch verplicht om de crematie geheel te betalen?
Volgens mij is alles pas rechtsgeldig als mijn naam eronder staat en dit is niet zo.

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ja, u bent verplicht om de crematie geheel te betalen.
Of u iets ondertekend hebt of niet en of u de erfenis verwerpt of niet, doet er allemaal niet toe.
Er is een speciale wettelijke regeling dat niet de gemeente (lees: de belastingbetalers) maar kinderen opdraaien voor de kosten van de uitvaart van hun ouders. De gemeenten hebben verhaal op de echtgenoot of kinderen van een overledene op basis van artikel 22 Wet op de lijkbezorging.

Dus ja, u moet deze kosten betalen. En als het niet vrijwillig gebeurt kan de gemeente een deurwaarder op uw dak sturen of naar de rechter stappen. Die wijst de vordering dan toe, want het staat gewoon in de wet. Een eventuele incasso of rechtszaak doet uw onkosten alleen oplopen.

Het is natuurlijk erg zuur als u helemaal geen band met uw vader had. Dat begrijp ik best.
Misschien had u inderdaad beter zelf de uitvaart kunnen regelen en de kosten niet onnodig op laten lopen.
Overigens is een eenvoudig (wat u noemt 'naamloos') graf vaak ongeveer even duur als een crematie. In veel gemeenten is het zelfs duurder.

Zie de zeer vele vragen over dit onderwerp in de subrubriek 'Uitvaart door gemeente' in de hoofdrubriek 'Overige onderwerpen'.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Zijn kinderen verplicht de uitvaart van hun ouders te betalen?


Kunnen nabestaanden een uitvaart bijwonen die door de gemeente wordt geregeld?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE