Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Strooiveld op bestaand kerkhof vergunningvrij?


28 augustus 2011

Vraag nummer: 25786

kunnen we vergunningsvrij een strooiveld maken op een bestaand kerkhof?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Nee, het is nooit mogelijk zonder vergunning een strooiveld aan te leggen.
Volgens artikel 66b van de Wet op de lijkbezorging kan de houder van o.a. een begraafplaats geen terrein om permanent as op te verstrooien aanwijzen, dan met vergunning van burgemeester en wethouders van de gemeente waarin het terrein is gelegen.
Of het om een bestaande of nieuwe begraafplaats gaat, is niet relevant. Voor een nieuw strooiveld is altijd vergunning nodig.

Zie ook andere vragen in de subrubriek 'Strooiveld' van de rubriek Cremeren.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartmarkt.nl

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE