Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Uitvaart na 6e werkdag


10 april 2011

Vraag nummer: 24631  (oude nummer: 16626)

Er staat in de wet dat de uitvaart op de 6e werkdag na het overlijden moet plaatsvinden.
De vraag is moet het dan op die 6e werkdag zelf zijn of mag de uitvaart dan ook de dag daarna zijn?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

De wet lijkt mij duidelijk.
Er staat in artikel 16 Wet op de lijkbezorging: Begraving of crematie geschiedt (...) uiterlijk op de zesde werkdag na het overlijden.
Er staat niet: Begraving of crematie geschiedt (...) uiterlijk op de dag na de zesde werkdag na het overlijden.

Maar begraving of crematie op de dag na de zesde werkdag na het overlijden is wel mogelijk. Moet men alleen even als vanouds verlof van de burgemeester voor uitstel vragen (artikel 16 Wet op de lijkbezorging). Dan kan het.

Zie ook Tijd tussen overlijden en begrafenis en Termijn begraven en cremeren na wetswijziging in 2010.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).

Met vragen zoals: Wie is verantwoordelijk voor de kosten van de uitvaart?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE