As z.s.m. meenemen naar Griekenland


2 oktober 2019

Vraag nummer: 58712

Wij verzorgen een crematie van een Griekse dame.
Haar familie wil haar zsm cremeren en de as meenemen naar Griekenland.
Kan dat geregeld worden ondanks de wettelijke termijn van 1 maand bewaren?
Zo ja hoe?

Antwoord:

Geachte heer,

Men kan bij de officier van justitie ontheffing vragen van die termijn van een maand:

Artikel 59 Wet op de lijkbezorging regelt in lid 4:
4. Op verzoek van de in artikel 18 bedoelde personen kan de officier van justitie, bedoeld in artikel 14, in bijzondere gevallen ontheffing verlenen van de in het eerste lid genoemde termijn.

Zie eerdere vragen zoals vraag nummer 41486 'Ontheffing bewaartermijn as', waarin het bepaalde in het 4e lid van artikel 59 wordt uitgelegd.

Het verzoek om ontheffing moet worden ingediend en gemotiveerd door de opdrachtgever van de crematie en eventuele andere nabestaanden, niet door het crematorium. Ik verwijs naar een uitspraak van de Rechtbank Roermond, 23-11-2005 / 05 / 1155 BESLU K1.
https://www.recht.nl/rechtspraak/uitspraak/?ecli=ECLI:NL:RBROE:2005:AU7255

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op Uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Wie bepaalt of iemand wordt begraven of gecremeerd?


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43.

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn