testament t.b.v. verzorger/vrijwilliger


4 december 2003

Vraag nummer: 8220  (oude nummer: 3527)

Geachte mevrouw,

Een client wil zijn vrijwilliger in het verpleeghuis als erfgenaam. De vrijwilliger loopt in de bijstand, mag hij erven? Loopt zijn uitkering dan gevaar? En wat kost het voor mijn client om een testament te laten opstellen als hij besluit om dat te doen?

Bij voorbaat dank voor uw antwoord,

met vriendelijke groet,

Jeanne Ton, Maatschappelijk werkenede Amstelhof

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Van mij mag het wel, alleen de wet doet er moeilijk over. We vinden dat in artikel 59. Je kunt kortgezegd geen testament maken ten behoeve van een zogenoemd BIG-persoon, geestelijk verzorgers en verplegers en verzorgers van bejaarden en geestelijk gestoorden.

Als het goed is zal een notaris dus ook zijn medewerking weigeren aan de begunstiging ten behoeve van een dergelijk persoon. Of daaronder ook een vrijwilliger valt, dat weet is zo niet.

Daarnaast moet de vraag aan de orde gesteld worden of het wel verstandig is dat iemand in de bijstand erft. Natuurlijk wel om daarmee de gemeenschap te ontlasten. Natuurlijk niet indien betreffend persoon via kortingen en extra controles er alleen maar minder van wordt.

Voor de kosten moet u zijn bij het notariskantoor dat eventueel gevraagd wordt het testament op te stellen.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.