vruchtgebruik


17 maart 2009

Vraag nummer: 12471  (oude nummer: 12541)

Ik heb 28 jaar geleden het huis van mijn ouders gekocht . Ze hadden alle2 het vruchtgebruik mijn vader is inmidels al 28 jaar dood mijn moeder overleed in 2008 maar ze heeft in 2004 afstand gedaan van haar vruchtgebruik hoe zit dat nu met de successie belastng?

Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,

Op zich valt het huis niet in de nalatenschap en zou dan niet belast zijn. Het befaamde artikel 10 Successiewet zou van toepassing kunnen zijn, maar dan moet in beginsel het vruchtgebruik tot het overlijden geduurd hebben. Het is een zeer complexe materie die afhangt van alle betrokken omstandigheden die ik zo niet kan beoordelen. Ik zou eens langs een notaris gaan voor advies.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.