Vruchtgebruik ouder


20 oktober 2011

Vraag nummer: 26451

Na overlijden van mijn vader werd de erfenis verdeeld over door mijn moeder en mijzelf.
Ik erfde daarbij het huis. Mijn moeder heeft levenslang woonrecht. Zij betaalt de vaste lasten en ook de volledige OZB belasting. Dit werd ons destijds aangeraden door de notaris.
Ik betaalde destijds successierecht over mijn deel van de erfenis, t.w. de ouderlijke woning.
Moet ik, na het overlijden van mijn moeder, nogmaals successierechten betalen?
Dank voor uw reactie

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Dat kan ik zo niet beoordelen. Dat hangt voor een (heel) groot gedeelte af van de inhoud van het testament. Als er niets over vruchtgebruik instaat dan is de kans van toepassing van art. 10 erg groot. Ik raad u dus van harte aan langs uw notaris te gaan om één en ander samen te bespreken.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.