huis kopen van ouders bij leven


4 september 2011

Vraag nummer: 25878

Dag,
Ik ben de oudste van drie broers (in leven) en denk eraan de woning van mijn ouders (in leven, beiden 73 jaar ) te kopen voor overlijden. Mijn ouders zouden de koopprijs verdelen onder de drie kinderen, ikzelf en mijn twee broers.
Mijn ouders zelf mogen er blijven wonen tot overlijden. Is dit een goede keuze ?

Antwoord:

Geachte heer,

Zeer lastig om in het algemeen vast te stellen of het verstandig is. De overdracht en alles wat daarmee samenhangt, vooral het voorgezet gebruik door ouders, heeft fiscale gevolgen. Deze gevolgen zijn tijdens leven al: onder andere overdrachtsbelasting, schenkbelasting en IB (BOX3) en mogelijk ook bij overlijden (erfbelasting op grond van artikel 10). Ik raad u van harte aan één en ander eens heel goed te overleggen met uw notaris.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.