Codicil


22 mei 2003

Vraag nummer: 7906  (oude nummer: 2696)

In juni ga ik beginnen als uitvaartconsulent.
Een codicil.
Moet deze helemaal handgeschreven zijn? Ik heb voorbeelden gemaakt waarop ik b.v. schrijf:
Ik.................
Naam.......
Adres...............
enz. Een beginnetje dus. Wat iemand legateert moet handgeschreven zijn en ook uiteraard ondertekend, evt. getuigen.
Vraag, Mag dat of moet echt alles handgeschereven zijn?.
Alvast vriendelijk bedankt. Karin.

Antwoord:

Geachte mevrouw Van den Boogaard,

Artikel 4:97 BW heeft antwoord op uw vragen aangaande een codicil. Het codicil moet helemaal handgeschreven, gedagtekend en ondertekend zijn. Een beginnetje getypt kan dus niet. In stikte zin is het niet nietig maar vernietigbaar. Maar ik zou het daarop niet laten aankomen.
Getuigen zijn niet nodig.
Let op: een executeur kun je niet meer aanwijzen bij codicil. In vermeld artikel staat wat je allemaal wel mag.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.