Wij verzorgen uitvaarten
bekijk de reviews

Overlijden melden: 088 - 848 82 27

schuldsanering en erfgeld

22 december 2008

Vraag nummer: 12300 (oude nummer: 12027)

Geachte Heer/Mevrouw

Mijn man regelt de erfenis van zijn vader en is in het bezit van een acte van erfrecht.
De broer van mijn man zit in de schuldsanering en wil dat mijn man zijn erfdeel op de rekening van zijn dochter overmaakt.
De notaris heeft tegen mijn man gezegd dat hij het deel van zijn broer moet over maken aan de schuldsanering. En ook zelf daarvoor contact op moet nemen met de schuldsanering.
Wat zijn voor ons de gevolgen als we het toch over maken op de rekening van de broer.

met vriendelijke gr
Y Klepper

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ik zou niet ingaan tegen het advies van de notaris. Je moet het doen zoals het hoort. De dochter van de broer is geen erfgenaam (neem ik aan) dus ook niet gerechtigd tot dat geld.

Print deze pagina

Spelregels

Stel zelf een vraag

Wel verplicht, maar
wordt niet gepubliceerd.

×

Spelregels

De informatie in deze adviesrubriek is met grote zorgvuldigheid tot stand gekomen. De informatie is algemeen van karakter en niet van toepassing op individuele situaties en personen. De inhoud van de website mag niet worden beschouwd als een persoonlijk advies; de toepassing hangt af van ieders persoonlijke situatie. Om tot een gedegen afweging van belangen en vaststelling van de juridische consequenties van wensen en afspraken te komen, is telkens opnieuw een persoonlijke gesprek met de notaris van uw keuze noodzakelijk. Zowel de vraag als het antwoord zijn openbaar.

Notaris Van de Griend, Netwerk Notarissen en de daarbij aangesloten notarissen wijzen aansprakelijkheid voor eventuele onvolkomenheden, onjuistheden en gevolgen af. Evenmin zijn zij verantwoordelijk en aansprakelijk voor via hyperlinks (met onze site) verkregen informatie op externe websites.