Erkenning doodgeboren kind


10 februari 2006

Vraag nummer: 10027  (oude nummer: 7466)

Geachte heer,

Ik heb een vraag voor mijn opleiding en hoop dat u mij hierbij kan helpen.
Kan een man die niet met de moeder getrouwd is, een doodgeboren kind erkennen?
Zo ja, hoe en zo nee, waarom niet?

Alvast bedankt voor uw hulp
Groeten Jet Rijkeboer

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Erkenning op zich kan mits wordt voldaan aan alle vereisten (zoals toestemming van de moeder).

Of erkenning van een doodgeboren kind kan, dat weet ik niet, maar ik denk van niet, omdat de wet (art. 2 boek 1 BW) aangeeft dat als het kind dood ter wereld komt het geacht wordt nooit te hebben bestaan.

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE