Erfrecht niet biologische kinderen


31 oktober 2009

Vraag nummer: 13141  (oude nummer: 14228)

Beste notaris.

Mijn opa is 2x getrouwd geweest en bij het eerste huwelijk was hij 5 jaar lang gescheiden van tafel en bed. In die periode heeft de eerste vrouw 2 kinderen gehad van een andere man. Omdat ze nog niet officieel gescheiden waren dragen deze kinderen de naam van mijn opa maar zijn niet zijn biologische kinderen.Ze staan ook in het familie boekje. Hierdoor hebben zij ook erfrecht nu mijn oom (zonder vrouw en kinderen) is overleden. Hoe kunnen wij dit probleem oplossen? Ik dacht zelf aan een DNA test. Is dit mogelijk en zo ja waar en hoeveel kost dat? 1 van de niet biologische kinderen is al overleden, nu hebben haar kinderen dus recht. Mijn opa en oma leven allebei niet meer.

Ik hoop dat u een antwoord weet. Alvast bedankt!

Vriendelijke groet,

Kaise Who

Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,

U treft de bepalingen hierover aan in de wet in boek 1 burgerlijk wetboek in de artikel 200 en volgende. Er staan termijnen in die in acht moeten worden genomen en die mogelijk kunnen worden verlengd. Verder raad ik u aan uw licht op te steken bij een advocaat die hiering is gescecialiseerd. U zou kunnen zoeken op www.vfas.nl.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.