dient bewindvoerder beroep te doen op legitieme


2 januari 2006

Vraag nummer: 9860  (oude nummer: 7195)

X is ca 20 jaar al bewindvoerder voor haar inmiddels 50 jarige zus. Zij is psychisch niet in orde.
Nu is hun moeder overleden en krijgt de niet capabele zus obv het testament van onze moeder een legaat (paar ton) en is X de restant erfgenaam. paar ton is minder dan de legitieme in dit geval.
Notaris N twijfelt of X als bewindvoerder verplicht is beroep op de legitieme te doen en als dit niet zo is verplicht is dit vooraf aan de kantonrechter te vragen.
Weet u dat?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ik snap niet wat de moeilijkheid is: volgens de wet (art. 4: 193) moet door de wettelijk vertegenwoordiger zoals een bewindvoerder beneficiair worden aanvaard! Voor verwerping (nodig voor beroep op de legitiem aanspraak) is goedkeuring van de Kantonrechter nodig!

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.