belasten van de boedel


12 december 2006

Vraag nummer: 10728  (oude nummer: 8626)

Echtpaar in gemeenschap van goederen getrouwd.
Een van de echtelieden sluit een lening af ter grootte van euro 300,000 euro voor een risikovolle belegging zonder toestemming te hebben verkregen van de andere echtgenoot. De belegging loopt waardeloos af. Bank eist geld terug. Echtgenote die geen toestemming heeft verleend wil lening nietig laten verklaren op grond van het ontbreken van de toestemming. Is de bank te verwijten dat ze niet aktief de toestemming van de echtgenote heeft gezocht?
En wat is de rechtspositie in deze?

Antwoord:

Geachte heer.

Misschien heb ik niet alle informatie, maar op grond waarvan is toestemming nodig? Mij lijkt niet op grond van art. 88 boek 1 BW.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn