Wie bepaalt? (verschil van mening tussen kinderen over uitvaart moeder)


4 mei 2009

Vraag nummer: 6484  (oude nummer: 12920)

Als er onder de kinderen (8) verschil van mening ontstaat over begraven of crematie van moeder, die zelf geen testament heeft gemaakt, wie bepaalt dan ??????

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

De kinderen moeten - volgens de wet (artikel 18 Wet op de lijkbezorging) - de wens of vermoedelijke wens van moeder volgen, ook als er geen testament gemaakt is. Niet hun eigen wens.

Als er onenigheid is wat die wens is, is de persoon die als eerste bij de gemeente een verlof tot begraven of cremeren in handen krijgt, de persoon die het voor het zeggen heeft. Kinderen die het daar niet mee eens zijn, kunnen dan een kort geding beginnen, met behulp van een advocaat.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn