Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Uitstel nodig als uitvaart op zaterdag valt?


14 november 2010

Vraag nummer: 7756  (oude nummer: 16195)

Geachte heer van der Putten

bij deze een vraag over het verlof en eventueel uitstel

overleden dd 11/11 is een donderdag
uitvaart dd 20/11 is een zaterdag

is er een uitstelvergunning nodig? er wordt in de wet gesproken over 6 werkdagen en 20/11 is geen werkdag in de zin van de wet
maar wel dag 7, dus volgens mij uitstel nodig omdat vrijdag de 6e werkdag is na 11/11 (overlijdensdag niet meetellen voor het bepalen van uitstel)

gaarne uitsluitsel

XX

Antwoord:

Geachte heer,

U ziet het juist. Er moet volgens artikel 16 Wlb uiterlijk op de 6e werkdag na de dag van het overlijden begraven of gecremeerd worden. Vrijdag de 19e is die 6e werkdag. En dus de laatste dag waarop volgens de normale regeling begraven of gecremeerd mag worden.

Voor de uitvaart op 20 november is verlof van de burgemeester nodig.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).

Met vragen zoals: Wie is verantwoordelijk voor de kosten van de uitvaart?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

Bel nu 088 - 605 1219

Dag en nacht bereikbaar

JA NEE