Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Termijn van uitvaart (hoe telt de sterfdag mee?)


2 december 2005

Vraag nummer: 4148  (oude nummer: 6980)

Onlangs had ik een discussie met iemand over het termijn tussen overlijden en uitvaart. Volgens haar is het zo dat als iemand vandaag na 12.00 sterft, deze dag niet meegeteld word en pas vanaf morgen gerekend word voor het termijn tot de uitvaart.
Ik ben van mening dat dit niet zo is en dat er gewoon vanaf het moment van overlijden geteld word.
wie heeft gelijk??

Antwoord:

Geachte heer,

Beiden vergist u zich. Zie de wet, daar staat het simpel in.

Het maakt niet uit of iemand op zijn sterfdag om 00.01 uur of om 23.59 uur overlijdt; dat maakt geen verschil voor de termijn waarbinnen de uitvaart plaats moet vinden.
Begraving of verbranding geschiedt volgens artikel 16 Wlb uiterlijk op de vijfde dag nĂ¡ de dag van overlijden.

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE