Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Opgraving; toestemming officier van justitie?


23 juni 2020

Vraag nummer: 61055

Geachte heer van der Putten,
Ik zou een opgraving moeten regelen van 2 ouders in één graf. De laatst overledene is minder dan 10 jaar. Moet ik toestemming hebben van de officier van justitie en zo ja, hoe kom ik hieraan?
alvast hartelijk dank.

Antwoord:

Geachte heer,

U hebt waarschijnlijk een verouderde versie van de Wlb in uw kast staan. Want sinds 2010 is alleen een schriftelijk verlof van de officier van justitie van de plaats van opgraving nodig als het gaat om een crematie binnen een jaar na de begraving (artikel 29 Wlb).

Voor een opgraving die gevolgd wordt door een herbegraving is tegenwoordig dus geen verlof van de officier van justitie nodig.

U kunt een bevoegde officier van justitie vinden door te kijken in welke gemeente het graf ligt en dan te zoeken wat het werkgebied van een arrondissementsparket is. Zie
https://www.om.nl/organisatie/openbaar-ministerie/om-onderdelen

Er is natuurlijk wel een verlof tot opgraving van de burgemeester nodig. Algemeen beleid bij gemeenten is om geen opgraving toe te staan als de laatstelijk in een graf begraven persoon korter dan 10 jaar geleden overleden is. Maar er kunnen natuurlijk goede redenen zijn om van die lijn af te wijken.

Zie de vele vergelijkbare vragen en antwoorden in de subrubriek 'Opgraven en herbegraven of cremeren'.

Zie over opgraven en (herbegraven of) cremeren:


Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Wie bepaalt of iemand wordt begraven of gecremeerd?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE