Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Overledene verzorgen zonder doktersverklaring


17 december 2018

Vraag nummer: 56947

Ik wil een overledene verzorgen zonder artsen verklaring. Mag dit?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Een overledene mag niet worden verzorgd, als hij of zij nog niet door de schouwarts onderzocht is. De verklaring van overlijden mag later afgegeven worden, maar het onderzoek moet wel hebben plaatsgevonden.

Door de verzorging zouden aanwijzingen voor een niet-natuurlijke dood verwijderd of moeilijker zichtbaar gemaakt kunnen worden. Dat mag niet.

Omdat een snelle verzorging wenselijk is, is ook een spoedige lijkschouw van belang. De wetgever heeft in 2010 in de Wet op de lijkbezorging gezet dat lijkschouwing zo spoedig mogelijk na het overlijden moet plaatsvinden (artikel 3 Wlb), om artsen een beetje aan te sporen. Maar ik hoor helaas regelmatig dat de lijkschouw in de gezondheidszorg geen prioriteit heeft.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op Uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Wie is verantwoordelijk voor de kosten van de uitvaart?


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43.

TIP
Regel hier uw begrafenis of crematie.

TIP
www.urnenwinkel.nl. De mooiste collectie urnen voor de beste prijs.

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE