Zus niet verzekerd en terminaal; wat nu?


2 februari 2002

Vraag nummer: 781  (oude nummer: 992)

Mon Aug 7 23:28:11 2000

Mijn zuster heeft kanker en is terminaal.
Ze is nergens voor verzekerd, wie moet, bij haar overlijden, haar uitvaart regelen en wie moet dit betalen?
De famillie wil er eigelijk niks van weten, wat nu?

Antwoord:

Tue Aug 8 02:09:32 2000

Geachte heer of mevrouw,

De wet verplicht niemand om een uitvaart te regelen. Wel wordt er impliciet van uitgegaan dat de naaste familie dat doet.
Als geen enkel familielid de uitvaart wil regelen, doet de gemeente dat. Echter.... op kosten van de familie.
In de wet staat dat de gemeente de uitvaart regelt, maar dat zij de kosten op bloed- en aanverwanten kan verhalen. Welke bloed- en aanverwanten dat zijn, staat in het Burgerlijk Wetboek (artikel 1:392 en volgende).

U bent niet de eerste met een vraag hierover. Ik maak dit antwoord niet uitgebreid want val anders in herhalingen. Ik verwijs naar de vraag 'Wie betaalt de uitvaart' en het antwoord d.d. 28 en 29 juli 1998, dat in het archief staat in de subrubriek 'Kosten uitvaart'. Er staat bij de vragen links nog eenzelfde soort vraag onder dezelfde titel d.d. 2 december 1998. En nog vrij recent - vraag en antwoord van 19 en 20 juni 2000 - kwam het probleem aan de orde bij iemand die al 17 jaar geen contact meer met zijn vader had gehad.
Zoek deze en andere vragen/antwoorden eventueel ook via de zoekmachine op de site.

mr W.G.H.M. van der Putten

8 augustus 2000

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >