Arts weigert schouw 2


29 november 2002

Vraag nummer: 1722  (oude nummer: 2089)

Sat Jun 22 08:07:28 2002

In Den Haag wil een arts van de doktersnachtdienst bijna nooit de A en B verklaring tekenen. Zij vinden dat een zaak van de eigen huisarts. Voor de duidelijkheid. In Den Haag kennen waarnemingsgroepen en een doktersnachtdienst. De waarnemingsgroepen zijn groepen artsen, die bij vakantie en in het weekend voor elkaar waarnemen. ´s-avonds en ´s-nachts wordt er doorverwezen naar de doktersnachtdienst. Dit is een post, van waar uit atrsen met een speciale auto (herkenbaar) naar spoedeisde gevallen worden gestuurd. Een waarnemend arts wil nog weleens een A verklaring voor zijn collega tekenen, immers de patient kan in het weekend bij hem terecht als hij dienst heeft, maar de arts van de doktersnachtdienst doet dit niet. Ik weet dat Den Haag hierin kennelijke afwijkt van andere steden, want een collega, uit een andere stad waar wij veel aangifte van overlijden voor verzorgen, geeft ons altijd de naam van de arts, die de het overlijden heeft geconstateerd, door. Mijn vraag is: Is u bekend of er een duidelijke richtlijn is, welke arts er moet tekenen, zodat wij bij weigering de arts er op kunnen wijzen?

Antwoord:

Sat Jun 22 21:56:21 2002

Geachte heer,

De Haagse (artsen)praktijk is simpelweg in strijd met de wet: met artikel 7 Wlb om precies te zijn. En het is ook zeer duidelijk beschreven in het GHI-Bulletin (van mei 1991 met informatie over procedures rond lijkbezorging voor artsen van de Geneeskundige Hoofd Inspectie).

mr W.G.H.M. van der Putten

22 juni 2002

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.