Verantwoordelijk kosten uitvaart broer/zus


16 februari 2009

Vraag nummer: 6181  (oude nummer: 12355)

Geachte meneer van der Putten,
Ik wil u vragen of men verantwoordelijk is voor de begrafeniskosten van broer/zus. En wat de mogelijkheden zijn om te vermijden hiervoor aansprakelijk te worden gesteld. Is het bij voorbeeld mogelijk om van te voren schriftelijk vast te leggen dat je deze kosten niet wenst te dragen. Heeft u suggesties wat wij kunnen doen om aansprakelijkstelling te voorkomen?
Ik heb artikel 392 gelezen, en denk hieruit op te kunnen maken dat ik niet aansprakelijk ben?
hartelijk dank voor uw moeite. Met vriendelijk groet
XX

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Een broer of zus zijn alleen verantwoordelijk voor de begrafeniskosten van een broer of zus als men zelf de uitvaart regelt en dus opdrachtgever is. En als men erfgenaam is (als de overleden broer of zus geen echtgenoot of kinderen heeft). Maar men kan van de erfenis afzien en dan is men niet aanspreekbaar.

Zie vraag 256: 'Wie verantwoordelijk kosten uitvaart?' in de lijst van Meest gestelde vragen.
En alle vragen over broers en zussen in de rubriek Overige onderwerpen > Kosten uitvaart.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn