Kosten uitvaart vader (België)


11 juli 2016

Vraag nummer: 46767

mijn zoon 23 j (gescheiden ouders ) is enige erfgenaam kan kosten uitvaart vader niet betalen leeft zelf van bestaansminimum er zijn nog 3 broers van de overledene en beide ouders wie moet er dan de kosten betalen of kan het via het OCMW en moet mijn zoon die kosten dan ooit terugbetalen ?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ik zie aan uw mailadres dat u vanuit België mailt en u stelt een vraag over het OCMW.
Het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn (OCMW) is een openbare instantie per gemeente in België. De OCMW's hebben tot doel elke persoon in de mogelijkheid te stellen een leven te leiden dat beantwoordt aan de menselijke waardigheid (art. 1 OCMW-wet), zo lees ik op Wikepedia.

In Nederland zijn de regelingen heel anders en ik ken de regelingen in België niet, dus ik kan u helaas niet met advies van dienst zijn.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartmarkt.nl


TIP
Een goedkope maar waardige begrafenis of crematie.

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Zijn kinderen verplicht om de uitvaart van ouders te betalen?

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn