Herbegraving kindje van 2 jaar


1 november 2004

Vraag nummer: 3424  (oude nummer: 4868)

Is het mogelijk om 2 jaar na het overlijden van een kindje, het kind te herbegraven in een andere gemeente? De ouders gaan nl. verhuizen en willen hun kindje 'meenemenĀ“. Wat is de procedure daarvoor en van wie er toestemming
nodig?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Zie de vele tientallen gelijke vragen in de sub-rubriek 'Opgraven en herbegraven' van de hoofdrubriek Begraven.
En ook een paar in de sub-rubriek Kinderen.
Zie artikel 29 van de Wet op de lijkbezorging.

Ik zal het heel kort voor u samenvatten: er is verlof nodig van de burgemeester. Die moet advies inwinnen bij de VROM-inspectie. Die heeft in een circulaire uit 1999 gesteld negatief te adviseren over dit soort gevallen. Maar het is maar een advies. De burgemeester moet zelf afwegen of hij verlof geeft. In die afweging wordt vaak ook de vraag betrokken of zo'n kindje nu alleen is begraven, of boven in een grafje, dan wel of het onder in een gemeenschappelijk kindergrafje ligt. Als de resten van andere kinderen moeten worden geroerd om bij dit kindje te komen, weigert men vaak verlof. Als dat niet zo is wordt in dit soort gevallen vaak wel verlof gegeven.

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.