Verwerping, kosten uitvaart o.g.v. wet op lijkbezorging


17 november 2004

Vraag nummer: 3480  (oude nummer: 4974)

Vraag: Verwerping en kosten uitvaart
wij hebben voor ons hele gezin (+minderjarige dochter) de verwerping geregeld. De gemeente stelt ons toch aansprakelijk voor de begrafeniskosten. Kan dit alsnog ???? Dit baseren ze op artikel 22 wet op lijkbezorging en artikel 1:392 BW

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Het verwerpen van een nalatenschap heeft niets te maken met de aanspraak die de gemeente wettelijk kan maken op vergoeding van de door haar gemaakte uitvaartkosten.
Kinderen zijn en blijven aansprakelijk voor de kosten van de lijkbezorging van hun ouders, echtgenoten voor elkaar, ouders voor hun overleden minderjarige kind.
De aanspraken van de gemeente zijn wettelijk correct. Ik herinner me ook een vonnis van de rechtbank 's-Hertogenbosch over de invordering van dergelijke kosten van zo'n 2 jaar geleden, waarin dat nog eens werd bekrachtigd.

Zie tientallen vragen hierover in de sub-rubriek Kosten uitvaart in de rubriek Overige onderwerpen.

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn