Voorziening in de lijkbezorging Wlb door burgemeester


24 december 2002

Vraag nummer: 1888  (oude nummer: 2263)

Tue, 24 Dec 2002 12:02

Art. 20 Wlb bepaalt dat niemand tot lijkbezorging overgaat de burgemeester gewaarschuwd moet worden. Welke burgemeester betreft dit? De burgemeester van de woonplaats van de overledene of de burgemeester van de plaats van overlijden (en zodoende aansluiten bij art. 14 Wlb)?

Deze vraag is n.a.v. een overlijden reeds 5 dagen geleden. De familie is het niet eens over de lijkbezorging (hier begraven of terug naar land van herkomst). Om deze impasse te doorbreken, kan m.i. de burgemeester de beslissing nemen indien de familie niet alsnog tot een beslissing komt.

In afwachting van uw antwoord,
met vriendelijke groet.

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Het betreft de burgemeester in de plaats van overlijden, waar het lichaam verblijft.
Overigens zou ik de familie primair zelf een oplossing laten zoeken, ook wanneer de 5 dagen verstreken zijn. Het is soms (iets te) makkelijk om de gemeente de zaak maar te laten opknappen. De 5-dagen termijn houdt geen verplichting voor de burgemeester in om op de 5e of 6e dag in actie te komen.

Graag wens ik u fijne feestdagen en een gezond en voorspoedig 2003.

mr W.G.H.M. van der Putten

24 december 2002

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn