Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Tijdstip overlijden van invloed op meerekenen dag uitvaart?


1 april 2009

Vraag nummer: 6360  (oude nummer: 12681)

Ik heb een vraag over of er nog een bepaald tijdstip geld als je op een dag overlijd of deze dag dan mee wordt gerekend als dag. Bijv. iemand overlijdt na 10.00 uur 's ochtends wordt deze dag dan nog meegerekend totaan de vijfde dag van begraven/cremeren?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Nee, de dag van het overlijden wordt niet meegerekend. Het maakt dus geen verschil of iemand om 00.05 uur of om 23.55 uur overlijdt. Tenzij men iemand zo snel mogelijk zou willen begraven of cremeren, dan telt het wel mee (het mag dan niet binnen 36 uur).

In de Wet op de lijkbezorging staat in artikel 16: "Begraving of verbranding geschiedt niet eerder dan 36 uren na het overlijden en uiterlijk op de vijfde dag NA die van het overlijden." Bij een overlijden is maandag, is de dinsdag de eerste dag na die van het overlijden; de zaterdag is de vijfde en uiterste dag.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

--------

Naschrift:

In 2010 is de wet veranderd. Zie Termijn begraven en cremeren na wetswijziging in 2010.

U kunt hier uitrekenen wanneer de uitvaart uiterlijk dient plaats te vinden.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE