Niet op de rouwkaart


5 januari 2011

Vraag nummer: 7806  (oude nummer: 16313)

Moeder is overleden.
Volgens mijn broer is haar laatste wil dat ik niet op de rouwkaart kom.Moet dit volgens de wet, of heeft dit meer te maken met de emotionele gevoelens naar moeder toe Kan men hier van afwijken,of is dit verplicht uit te voeren?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Allereerst: gecondoleerd.

De persoon die de uitvaart regelt, wordt volgens de wet geacht om dit te doen in overeenstemming met de wens van de overledene. Artikel 18 Wet op de lijkbezorging zegt: "De lijkbezorging geschiedt overeenkomstig de wens of de vermoedelijke wens van de overledene, tenzij dat redelijkerwijs niet gevergd kan worden".
http://www.uitvaart.nl/page_303.html

Ook de inrichting van de uitvaartplechtigheid, de keuze van de kaart, de tekst op de kaart e.d. zijn zaken waar de overledene wensen over geuit kan hebben.

De persoon die de uitvaart regelt kan van de wens van de overledene afwijken. Maar dat is niet de bedoeling, volgens de wet.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn