Hartstilstand met vrijgekomen bloed, hoe is dat mogelijk?
29 december 2022
Vraag nummer: 65890
Mijn vriend is onlangs plotseling overleden. Gevonden door een buurman. Hij lag op zijn rug evenwijdig aan het aanrecht. Armen gekruist op de borst en ontspannen gezicht. Bleek later een flinke bult op zijn hoofd te hebben en bij het afleggen bleek er heel veel bloed uit zijn mond te komen. De huisarts heeft dit niet gezien eerder bij het vaststellen van de dood. Een natuurlijke doodsoorzaak vastgesteld. Hij had een jaar eerder zijn derde hartinfarct gehad. Er is toen 1 stent geplaatst, er zouden er nog 2 nodig zijn, maar dat kon wachten volgens de cardioloog. In april nog voor controle geweest, niets onderzocht door cardioloog. vervolgens is de cardioloog vergeten hem weer voor controle op te roepen.
Vlak voor zijn overlijden was er nog uitgebreid bloed geprikt. De uitslagen bleken perfekt te zijn.
Waar mijn gedachten maar steeds blijven rondtollen is hoe kan er bloed uit zijn mond gekomen zijn. Hij heeft een hartstilstand gehad, maar zou er een aneurysma in het spel zijn geweest, waar zat die dan, bij de longader, zodat het bloed via de longen naar buiten kwam later of zou de hartstilstand toch door het dichtslibben van de 2 aderen die nog een stent nodig hadden veroorzaakt kunnen zijn, maar waar kwam dat bloed dan vandaan. Kunt u mijn vraag beantwoorden ogv de ervaringen die u inmiddels heeft opgedaan of meerdere opties geven?
mvrgr
Willeke
Antwoord:
Geachte mevrouw,
Gecondoleerd met het plotselinge overlijden van uw vriend.
Op uw vraag kunnen wij helaas geen antwoord geven. Dit is een adviesrubriek met uitleg over de wetgeving over begraven en cremeren.
U hebt een medische vraag. Daar kan ik u niet mee helpen.
Met vriendelijke groet,
mr W.G.H.M. van der Putten