Vervoer levenloos geboren vanuit Belgie


10 november 2012

Vraag nummer: 32648

Mogen ouders een overleden baby met eigen auto vanuit Belgie naar NL vervoeren?
Kindje ligt in een mandje.

Mvgr, E.Kruijer

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Artikel 11 van het Besluit op de lijkbezorging regelt in lid 3: Het vervoer te land van een lijk, afkomstig uit Nederland, naar Belgiƫ of Luxemburg ter bezorging aldaar, of omgekeerd, geschiedt ongehinderd, indien de bevoegde autoriteit van de gemeente van overlijden ingevolge de wettelijke voorschriften een verlof tot begraving of verbranding heeft afgegeven en te zamen met het lijk niets wordt vervoerd dan grafkransen, bloemen en persoonlijke bezittingen van de overledene.

Er is dus geen verplichting om een rouwauto te gebruiken. Het vervoer kan met de eigen auto. Er moet wel door de gemeente van overlijden een verlof tot begraving of verbranding zijn afgegeven alvorens het vervoer mag plaatsvinden.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Mag je voor de uitvaart een andere uitvaartondernemer in de arm nemen dan bij wie je verzekerd bent?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn