Lijkenpas gebruiken als verlof tot begraven?


2 juni 2005

Vraag nummer: 3824  (oude nummer: 5977)

Wanneer een overledene vanuit het buitenland naar Nederland wordt gebracht, kan dan de lijkenpas worden gebruikt als verlof om te begraven?

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Nee, een lijkenpas kan niet worden gebruikt als verlof om te begraven bij een overledene die uit het buitenland komt. Niet bij alle internationale transporten is een lijkenpas (laisser-passez) nodig en aan de orde.

Voor een begraving of crematie in Nederland moet bij de ambtenaar van de burgelijke stand van de gemeente waar begraven of gecremeerd gaat worden, een verlof worden aangevraagd.
Artikel 14 van het Besluit op de lijkbezorging (Blb) bevat een paar regels aan de hand van welke buitenlandse documenten een verlof gegeven van worden.
De tekst van het Blb vindt u op deze site Uitvaart.nl, onder de button "Bibliotheek", onder de pagina "Wet- en regelgeving".

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >