Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Hoe snel mag as overledene retour naar België


9 januari 2017

Vraag nummer: 48921

Een Nederlander woont in België. Bij overlijden wordt hij gecremeerd in Nederland. As retour België; onmiddellijk of na één maand?
Hoe staat dit in de Nederlandse wet op de Lijkbezorging vermeld?

Antwoord:

Geachte heer,

Een crematorium in Nederland mag de as pas na een maand na de crematie afgeven.

Van toepassing is artikel 59 van de Wet op de lijkbezorging. Dat artikel regelt:
1. De houder van het crematorium draagt zorg voor de bewaring van een asbus gedurende minimaal een maand na het bergen van de as in de bus.
2. De houder van het crematorium draagt er vervolgens zorg voor dat:
a. de asbus wordt bijgezet,
b. de in de asbus geborgen as wordt verstrooid,
c. de asbus ter beschikking wordt gesteld aan de nabestaande door of namens wie de opdracht tot de crematie is gegeven, of
d. de asbus wordt verzonden naar het buitenland.
3. (...) (niet relevant voor uw vraag).
4. Op verzoek van de in artikel 18 bedoelde personen kan de officier van justitie, bedoeld in artikel 14, in bijzondere gevallen ontheffing verlenen van de in het eerste lid genoemde termijn.

In bijzondere gevallen kan de officier van justitie ontheffing verlenen van de in het eerste lid gestelde termijn. Tegenwoordig zijn de officieren - naar ik vernomen heb - spaarzaam met het verlenen van ontheffingen. Men kan het natuurlijk altijd proberen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE