Beetje as naar buitenland?


15 juni 2012

Vraag nummer: 28487

Mag je een beetje as in een niet verzegeld object meenemen naar het buitenland?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ja, dat mag. Er is geen enkele eis of voorschrift dat alleen een volle asbus de grens over mag. En ook niet dat een asbus of ander omhulsel verzegeld moet zijn.

In het tweede lid van artikel 59 Wet op de lijkbezorging wordt er stilzwijgend van uit gegaan dat een asbus in zijn geheel naar het buitenland wordt gezonden. Maar omdat men volgens artikel 58 de as eerst mag splitsen en verdelen, kan men ook een beetje as naar het buitenland versturen of meenemen.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zie bijvoorbeeld over het vervoer van as en het verstrooien van as in het buitenland:

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >
Landelijk meldpunt overlijden
088 - 848 82 27
De hele nacht, Direct een dienstdoende uitvaartondernemer aan de lijn