Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Geldt er grafrust op een begraven urn?


31 maart 2005

Vraag nummer: 3798  (oude nummer: 5798)

Geachte heer Van der Putten,
Mijn schoonmoeder is recentelijk gecremeerd en haar urn is bijgezet in een familiegraf op Oud-Kralingen. Wij kregen daarbij de verplichting om nu al vast de grafrechten en onderhoudskosten voor de periode 2007-2017 te vergoeden. Als reden voor deze vroegtijdige rekening werd ons opgegeven dat er een grafrust van 20 jaar geld voor begraven asurnen. Klopt dit?

Antwoord:

Geachte heer,

Ja, dat klopt. Een asbus mag formeel pas na 20 jaar worden geruimd (artikel 66, lid 1, aanhef en onderdeel a, van de Wet op de lijkbezorging; ik heb 'm toevallig net naast me liggen). De verwachting is wel dat dit voorschrift bij de eerstvolgende wetswijziging wordt versoepeld, maar het is nu wel wet.

Overigens is het heel gebruikelijk om op het moment van bijzetting de komende periode van 10 jaar te moeten regelen en betalen. dat doen 999 van de 1000 begraafplaatsen. Zowel bij overledenen in gewone kisten, als bij asbussen in een graf.

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE