Ook wachttijd na crematie van opgegraven overledene?


16 januari 2011

Vraag nummer: 7823  (oude nummer: 16344)

Geachte heer v.d. Putten,

Als iemand na een opgraving uit een algemeen graf gecremeerd wordt, is de termijn van 30 dagen wachten dan ook van toepassing?

Met vriendelijke groet,

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Goede vraag. Moet ik zelf ook even opzoeken. Kijkt u mee?

Artikel 29 Wlb regelt in lid 3: Een opgegraven lijk mag worden gecremeerd, wanneer het verzoek daartoe gedaan wordt door de in artikel 18 bedoelde persoon. De paragrafen 1, 2 en 3 van hoofdstuk II zijn ten aanzien van de crematie niet van toepassing.

Artikel 59, lid 1, luidt: De houder van het crematorium draagt zorg voor de bewaring van een asbus gedurende minimaal een maand na het bergen van de as in de bus.
Artikel 59 staat in Hoofdstuk IV Crematie (om precies te zijn in Afdeling 3 Berging, bestemming en bewaring van as, ยง 1 Algemeen). Dus niet in (de paragrafen 1, 2 en 3 van) hoofdstuk II van de wet.
Artikel 59 is dus gewoon van toepassing op de crematie van een opgegraven lijk.

Conclusie: de termijn van een maand (niet 30 dagen; soms is de maand korter of langer) is van toepassing. Als iemand op 13 februari is gecremeerd en diens as in een bus is geborgen, mag de asbus op 14 maart worden afgegeven. Dat is korter dan 30 dagen. Bij lange maanden moet men 31 dagen wachten.

Vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Zie ook: Waarom na de crematie een maand wachten op de as?

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >