Kan urn onderdeel zijn van erfenis?


22 juni 2009

Vraag nummer: 6657  (oude nummer: 13294)

Na het overlijden in 2008 van mijn broer is zijn vrouw in 2009 overleden. De erfenis gaat naar de dochters van mijn schoonzus; die dochters waren niet de kinderen van mijn broer.
De urn met mijn broers as zou volgens zijn laatste wens uitgestrooid worden in Nederland. Door het plotselinge overlijden van mijn schoonzus is de urn nu onderdeel van de erfenis. Kan een urn uberhaupt onderdeel van een erfenis zijn. De ene dochter van mijn schoonzus wil mijn broers as in Duitsland uitstrooien. Dit is niet volgens de laatste wens van mijn broer. Zij was geen bloedverwant van mijn broer, doch stiefdochter.
Graag uw reactie.

Antwoord:

Geachte heer of mevrouw,

Ja, een urn kan onderdeel uitmaken van de erfenis. In dit geval is de urn van uw broer deel van de nalatenschap van uw schoonzuster.
Een urn is niet per definitie onderdeel van de erfenis. De urn met de as van uw schoonzuster behoort niet tot haar nalatenschap. Zij had immers nog geen urn met haar eigen as op het moment van haar overlijden. Maar wel die van haar overleden echtgenoot, uw broer.

De erfgenamen die nu over de asbus beschikken, dienen met de as te handelen conform de wens van de overledene, zo bepaalt artikel 18 Wet op de lijkbezorging.
http://www.uitvaart.nl/page_303.html
De wens behoort uitgevoerd te worden, ongeacht wie over de asbus beschikt.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >