Gouden kiezen en andere overblijfsels na crematie
2 mei 2022
Vraag nummer: 64863
De opbrengst voor edelmetalen die bij crematie over blijven is véél hoger dan de bedragen hier boven beschreven.
Ik ken de goudprijs, en de gemiddelde hoeveelheid goud in tanden en kiezen alleen al in Rotterdam Zuid. Ik meen dat wij gemiddeld veel minder te makken hebben als elders int land. Openheid van zaken voor de nederlandse crematoria, of Tros- Radar ?
Antwoord:
Geachte mevrouw,
Ik weet niet op wat voor informatie u reageert als u schrijft "dan de bedragen HIER BOVEN beschreven". Dat zal op een ander scherm van misschien een andere site zijn. In de adviesrubriek staat niets over opbrengsten van gouden kiezen na crematie.
De adviesrubriek gaat over de wetten en regels voor begraven en cremeren. Niet over waardevolle metalen na crematie. Daar is ook geen wetgeving voor.
De opbrengsten van waardevolle metalen worden verdeeld door het C.J. Vaillant Fonds, het Goede Doelen Fonds van de Landelijke Vereniging van Crematoria (LVC). Als u daar vragen, opmerkingen of klachten over hebt, kunt u zich tot het Fonds of de LVC wenden.
Wij zijn geen (onderdeel van het) Vaillant Fonds of de LVC.
Met vriendelijke groet,
mr W.G.H.M. van der Putten