Beschikbaar stellen as na crematie


16 april 2014

Vraag nummer: 38088

Goedemiddag Mr. Willem van der Putten,
Staan er ergens termijnen in de wet op de lijkbezorging of elders genoemd, waarbij een termijn is genoemd, in ontvangst nemen urn, na de feitelijke crematie, verbranding in de oven?

Antwoord:

Geachte heer,

Artikel 59 van de Wet op de lijkbezorging, die u elders op deze site kunt vinden in de Infotheek, regelt:
1. De houder van het crematorium draagt zorg voor de bewaring van een asbus gedurende minimaal een maand na het bergen van de as in de bus.
2. De houder van het crematorium draagt er vervolgens zorg voor dat:
a. de asbus wordt bijgezet,
b. de in de asbus geborgen as wordt verstrooid,
c. de asbus ter beschikking wordt gesteld aan de nabestaande door of namens wie de opdracht tot de crematie is gegeven, of
d. de asbus wordt verzonden naar het buitenland.

Dus pas na minstens een maand na de crematie (het bergen van de as in een bus gebeurt aan het einde van het crematieproces) mag de houder van het crematorium de as uit handen geven.

Zie ook: Waarom moet je na de crematie een maand wachten op de as?


Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Vergelijk offertes van uitvaartondernemers via de nieuwe site Uitvaartmarkt.nl

TIP
www.urnenwinkel.nl. De mooiste collectie urnen voor de beste prijs.

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Bijvoorbeeld over het vervoer van as naar het buitenland:

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >