Zelf urn begraven


7 januari 2010

Vraag nummer: 7201  (oude nummer: 14736)

mijn moeder is dood sinds 1975. mijn vader sinds 2002. nu wil ik de urn van mijn vader begraven bij mijn moeders graf. mag ik dat zelf doen ? zoja hoe diep moet / mag het ?? mvg.

Antwoord:

Geachte heer,

U mag nooit zelf een urn in een graf begraven. Alleen de beheerder van de begraafplaats of (met diens medeweten en toestemming) een uitvaartondernemer zijn bevoegd.

Het zelf bijzetten van een asbus is verboden en strafbaar gesteld in artikel 81 van de Wet op de lijkbezorging.
Het onbevoegd (be)graven in een graf is juridisch gezien grafschennis en strafbaar op grond van het Wetboek van Strafrecht.
Er staan forse boetes en zelfs enkele maanden gevangenisstraf op.
Kortom: nooit doen!

U moet met de administratie van de begraafplaats contact opnemen om dit te regelen.
De begraafplaats moet precies administreren wiens urn waar begraven wordt; dat is een wettelijk voorschrift.
Het niet voldoen aan dit wettelijk voorschrift is ook strafbaar.

Aan het (laten) bijzetten van een urn zijn normaal ook kosten verbonden.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >