Wens erflater voor stille en rustige rustplaats as


2 februari 2018

Vraag nummer: 53625

Goedemorgen M. Willem van der Putten, de erflater heeft aan de executeur aangegeven (als een deel van haar "wensenlijst"), dat zij na crematie haar as door de executeur in stilte gebracht wil worden naar een door haar aangewezen plek. Mag de ***executeur deze wens vervullen zonder aanwezigheid van de erfgenamen waar geen contact meer mee is. Daarna kunnen de erfgenamen op de hoogte gebracht worden door de executeur van de exacte laatste rustplaats?

Antwoord:

Geachte mevrouw,

De executeur moet de wens van de overledene vervullen. Zoals overigens iedereen die de uitvaart regelt en de asbestemming bepaalt. Dat volgt uit artikel 18 van de Wet op de lijkbezorging.

Dus ja, de executeur mag deze wens van de overleden vervullen zonder aanwezigheid van de erfgenamen, indien de overledene dit wenste. De erfgenamen hoeven ook niet van de exacte laatste rustplaats van de as op de hoogte worden gebracht, indien de overleden dit wenste.

Het gaat hier om de uitvoering van de wens van de overledene. Met erfrecht heeft het niets te maken. De erfnamen kunnen op dit punt geen eisen stellen; zij hoeven geen toestemming te geven en hebben geen bevoegdheden.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Melden van overlijden. Landelijk gratis meldnummer overlijden: 0800-783 73 43

TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk snel en eenvoudig offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartoffertes.nl

TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).
Zoals: Wie is verantwoordelijk voor de kosten van de uitvaart?

Stel een vraag:

Naam *:  
E-mailadres *:
De titel van uw vraag *:
Uw vraag *:
* Wel verplicht, maar wordt niet gepubliceerd in de website (alleen uw vraag en antwoord).   Verzenden >