Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Urn in particulier graf


3 mei 2011

Vraag nummer: 24659  (oude nummer: 16677)

Geachte Heer Van Putten, Er is bij ons in de organisatie verschil in mening: Moet voor een 1e bijzetting van een urn een urnengraf gehuurd worden of mag die urn ook in een nieuw te huren particulier graf bijgezet worden zonder dat er al een begraving heeft plaatsgevonden?
met vriendelijke groet,
Adi Starmans-Wallz
gemeente Kerkrade

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ik zie geen reden waarom een urn (ik spreek liever van een asbus; een urn is een sier-omhulsel voor een asbus) niet in een gewoon particulier graf bijgezet zou kunnen worden.
Volgens de definities van een particulier graf en een particulier urnengraf in artikel 1 van de beheersverordening 2010 kunnen in beide soorten graven asbussen worden bijgezet.

Ik kan mij voorstellen dat mensen een asbus liever willen bijzetten in een gewoon particulier graf dan in een urnengraf. Bijvoorbeeld omdat de langstlevende partner zich later gewoon wil laten begraven in dat graf. Maar ook omdat men het formaat van een gewoon graf prefereert boven dat van een urnengraf, omdat men dan een klassiek grafmonument kan plaatsen. Ook als men alleen maar asbussen in dat graf wil plaatsen.

Er is geen dwang of verplichting dat asbussen alleen in een urnengraf geplaatst mogen worden.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


Zowel bij een gewoon graf als bij een urnengrafje speelt de vraag: van wie is de grafsteen?

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE