Mr Willem van der Putten

Mr Willem van der Putten Spelregels
Over Mr Willem van der Putten
Facultatieve
Sponsors

Asbus meegeven aan neef?


10 mei 2015

Vraag nummer: 42281

Situatie: kinderloos echtpaar. Vrouw overleed in 2002; haar as staat bij ons in de muur. Eind vorig jaar overleed de echtgenoot. Hij is ook gecremeerd. Hij was rechthebbende van de nis.

Nu vraagt een de neef en tstamentair executeur van de overleden echtgenoot de as van de vrouw. De rechten lopen nog enkele jaren.
Kan ik de as van de vrouw meegeven? Ik ben van mening van wel omdat hij de eerste is die zich meldt na overlijden van de rechthebbende en hij lijkt emotioneel betrokken te zijn geweest.
B.v.d. voor uw reactie.

Met vriendelijke groet,
XX
(begraafplaats Y)

Antwoord:

Geachte mevrouw,

Ja, ik denk ook dat de as kan worden afgegeven aan de neef/executeur. Die dan eerst formeel rechthebbende van de urnenruimte moet worden, omdat volgens de wet (artikel 63, lid 2, Wlb) alleen de rechthebbende over de verwijdering van een asbus mag beslissen.

Ook zou ik als ik u was een bewijs vragen dat de betreffende neef inderdaad executeur was.

Maar verder lijkt het mij helemaal in orde. Als familielid en executeur heeft hij een duidelijke relatie.

Met vriendelijke groet,

mr W.G.H.M. van der Putten


TIP
Laat nabestaanden niet onnodig zoeken naar oude polissen. Registreer of u een uitvaartverzekering hebt op uitvaartverzekeringsregister.nl
Ook verstandig om in te vullen als u GEEN verzekering hebt.

TIP
Vergelijk offertes van uitvaartondernemers via de site Uitvaartmarkt.nl


TIP
Bezoek ook eens de video-adviesrubriek: Infotheek - reportages - kijkersvragen - juridische vragen en antwoorden (klik hier).

TIP
www.urnenwinkel.nl. De mooiste collectie urnen voor de beste prijs.

Stel een vraag:

Op dit moment is het stellen van nieuwe vragen tijdelijk niet mogelijk.

Om bezoekers zo snel mogelijk naar de juiste plek te helpen hebben we een eenmalige vraag:

Heeft u op dit moment een uitvaartondernemer nodig?

JA NEE